Technical Spec |
ABB |
| Product Model | OVR T1+2 |
| Product type | SPD |
| Maximum discharge current | 80 kA |
| [Up] voltage protection level | 1.4 kV |
| Poles description | 3P + N |
| Network type | AC |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| [Ue] rated operational voltage | 230/440 V AC |
| Surge arrester class type | Type 1 & 2 |
| Surge arrester technology | |
| Earthing system | TT, TN-S |
| Response time | |
| Mounting support | DIN rail |
| Height x Width x Depth | 85 mm x 70 mm x 64.8 mm |
| Product weight | .50 kg |
| Standards | IEC 61643-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳30,000.00
was
৳45,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | ABB |
|---|---|
| Part Nunber | OVR T1-T2 3N 12.5-275s P QS |
| MRP BDT (Tk) | ৳45,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}