Technical Spec |
LS SUSOL |
| Breaker Rating | 600-1600A |
| Product Model | SUSOL |
| Poles description | 3P |
| Circuit breaker type | Fixed |
| Breaking capacity | 85 KA |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Device application | Distribution |
| Trip unit technology | Electronic Trip Unit |
| Protection type | Overload protection (thermal) |
| Short-circuit protection (magnetic) | |
| Instantaneous | |
| Trip unit protection functions | LSI |
| Mechanical durability | 20000 cycles |
| Height x Width x Depth | 300 mm x 300 mm x 295 mm |
| Product weight | 34 Kg |
| Standards | IEC-60947-2 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳313,808.00
was
৳392,260.00
Details
More Information
| Manufacturer | LS |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 800A |
| Breaker Type | Fixed |
| Number of Poles | 3P |
| Breaking Capacity (Icu) | 85KA |
| Part Nunber | AH-08D3-08H M2D2D2BX AZ6U2AL |
| MRP BDT (Tk) | ৳392,260.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}