Product Brand |
Schneider |
| Product main category | Compact INS |
| Poles description | 4P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC / DC |
| Switch function | Emergency stop |
| Control type | Rotary handle |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Mechanical durability | 20000 cycles |
| Height x Width x Depth | 85 mm x 90 mm x 62.5 mm |
| Product weight | 0.6 kg |
| Standards | IEC 60947-1, IEC 60947-3 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳6,175.00
was
৳9,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 80A |
| Number of Poles | 4P |
| Part Nunber | 28905 |
| MRP BDT (Tk) | ৳9,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}