Product Brand |
ABB |
| Product main category | MMS |
| Compatibility sub category | MS116 (20…32A) |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Trip unit technology | Thermal-magnetic |
| Mechanical durability | 100000 cycles |
| Fire resistance | |
| Height x Width x Depth | 99 mm x 45 mm x 86.5 mm |
| Product weight | 0.31 kg |
| Standards | IEC 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳5,500.00
was
৳10,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | ABB |
|---|---|
| Rated Power - kW | 9KW |
| Part Nunber | MS116-20 |
| MRP BDT (Tk) | ৳10,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}