| Approvals | VDE |
| Arrester surge current (8/20 µs) [total] | 125 kA |
| Blow-out | no |
| Cable type for surge protection devices | Power cable AV |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 8,7853 kg CO2e / 1 Piece |
| Conductor cross-section, rigid (single-wire/multiwire), max. | 50 mm² |
| Conductor cross-section, rigid (single-wire/multiwire), min. | 10 mm² |
| DC network form | no |
| Dimension | 255V |
| Follow current quenching capacity (eff) [N-PE] | 0,1 kA |
| Height | 69 mm |
| Installation type | DIN rail 35 mm |
| IT network form | no |
| Length | 100 mm |
| Lightning protection zone LPZ | 0→2 |
| Lightning surge current (10/350 μs) | 50 kA |
| Lightning surge current (10/350) | 125 kA |
| Max. mains-side overcurrent protection | 500 |
| Maximum back-up fuse | 500 A |
| Maximum continuous voltage (L-N) | 255 V |
| Maximum continuous voltage (N-PE) | 255 V |
| Maximum continuous voltage AC | 255 V |
| Network form | TN-S, TT |
| Nominal discharge current (8/20 µs) | 50 kA |
| Nominal discharge current (8/20 µs) [L-N] | 50 kA |
| Nominal discharge current (8/20 µs) [N-PE] | 125 kA |
Special Price
৳90,000.00
was
৳180,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | OBO Bettermann |
|---|---|
| Part Nunber | 5096836 |
| MRP BDT (Tk) | ৳180,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}