Product Brand |
ABB |
| Product main category | MMS |
| Range compatibility | MMS-116 |
| Product Type | Signal contact |
| Auxiliary contact | 2NO + 2NC |
| Rated Operational Voltage: | 690 V AC/ 600 V DC |
| Product dimension | 89 mm x 18 mm x 69 mm |
| Product weight | 0.093 kg |
| Standards | IEC/EN 60947-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳1,960.00
was
৳2,800.00
Details
More Information
| Manufacturer | ABB |
|---|---|
| Accessories | Auxiliary Contact |
| Part Nunber | SK4-11 |
| MRP BDT (Tk) | ৳2,800.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}