Product Brand |
Schneider |
| Product main category | ComX 510 |
| Product type | Energy server |
| Device application | Server, Gateway |
| Communication gateway | Ethernet TCP/IP to Modbus |
| [Us] rated supply voltage | 24 V DC |
| Number of inputs | 6 digital, 2 analog |
| Memory capacity | 128 MB RAM, 256 MB flash, 4 GB SDRAM |
| Power consumption | 26 W 24 V |
| Height x Width x Depth | 109 mm x 144 mm x 69 mm |
| Product weight | 0.45 kg |
| Standards | EN 60950, UL 60950 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳96,000.00
was
৳160,000.00
Details
More Information
| Part Nunber | EBX510 |
|---|---|
| MRP BDT (Tk) | ৳160,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}