Product Brand |
Schneider |
| Product main category | ClimaSys |
| Product or component type | Cooling fan |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 230 V AC |
| IP degree of protection | IP54 |
| Air flow | Free flow rate with standard filter : 165 m3/h @ 50 Hz |
| Maximum pressure | 50 Pa flow rate 0 m³/h |
| Rated power in W | 16.3 W |
| Noise level | 51 dB |
| Cut-out dimensions | 223 mm x 223 mm |
| Height x Width x Depth | 268 mm x 248 mm x 104 mm |
| Product weight | 1.14 kg |
| Warranty period | As specified in the quotation |
Special Price
৳6,825.00
was
৳10,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | NSYCVF165M230PF |
| MRP BDT (Tk) | ৳10,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}