Product Brand |
Schneider |
| Product main category | ClimaSys |
| Product or component type | Cooling fan |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 230 V AC |
| IP degree of protection | IP54 |
| Air flow | Free flow rate with standard filter : 562 m3/h @ 50 Hz |
| Maximum pressure | 140 Pa flow rate 0 m³/h |
| Rated power in W | 68 W |
| Noise level | 59 dB |
| Cut-out dimensions | 291 mm x 291 mm |
| Height x Width x Depth | 336 mm x 316 mm x 161 mm |
| Product weight | 3.2 kg |
| Warranty period | As specified in the quotation |
Special Price
৳18,525.00
was
৳28,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | NSYCVF560M230PF |
| MRP BDT (Tk) | ৳28,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}