Product Brand |
Schneider |
| Product main category | ClimaSys |
| Product or component type | Top hood with cooling fan |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 230 V AC |
| IP degree of protection | IP54 |
| Air flow | With outlet grille cut-out 291 x 291 mm : 350 m3/h Free flow rate : 575 m3/h @ 50 Hz |
| Maximum pressure | |
| Rated power in W | 85 W |
| Noise level | 64 dB |
| Cut-out dimensions | 228 mm x 228 mm |
| Height x Width x Depth | 340 mm x 340 mm x 96 mm |
| Product weight | |
| Warranty period | As specified in the quotation |
Special Price
৳32,500.00
was
৳50,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | NSYCVF575M230MF |
| MRP BDT (Tk) | ৳50,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}