Product Brand |
Schneider |
| Product main category | ClimaSys |
| Product or component type | Double thermostat |
| Input voltage | 250 V AC |
| Temperature setting range | 0...60 °C |
| Sensor type | Bimetal |
| Display type | No display |
| Contacts type | 1NO + 1NC |
| Service life in cycles | >= 100000 cycles |
| Maximum switching capacity | 10 A 250 V AC |
| Number of outputs | 1 output(s) heating function 1 output(s) ventilation function |
| Height x Width x Depth | 68 mm x 56 mm x 44 mm |
| Product weight | 0.04 Kg |
| Standards | UL |
| Warranty period | As specified in the quotation |
Special Price
৳1,625.00
was
৳2,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | NSYCCOTHD |
| MRP BDT (Tk) | ৳2,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}