Product Brand |
Schneider |
| Product main category | ClimaSys |
| Product or component type | Electronics thermostat |
| Input voltage | 220...240 V AC |
| Temperature setting range | 5...50 °C |
| Sensor type | Optional PTC external sensor |
| Display type | LCD screen |
| Contacts type | 1NO + 1NC |
| Service life in cycles | |
| Maximum switching capacity | 8 A 250 V AC |
| Number of outputs | 2 output(s)ventilation/heating function |
| Height x Width x Depth | 85 mm x 56 mm x 44 mm |
| Product weight | |
| Standards | UL, UR |
| Warranty period | As specified in the quotation |
Special Price
৳11,050.00
was
৳17,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | NSYCCOTH230VID |
| MRP BDT (Tk) | ৳17,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}