Product Brand |
Schneider |
| Product main category | TeSys DF |
| Product application | Fuse-disconnector |
| Poles description | 1P |
| [Ie] rated operational current | 32 A |
| Control type | Toggle |
| Short-circuit withstand | 120 kA @ 400 V AC |
| Local signalling | Blown fuse indication |
| Fuse size | 10 x 38 mm |
| Fuse type | GG, AM |
| Height x Width x Depth | 88.5 mm x 17.5 mm x 64 mm |
| Package weight | 0.0589 Kg |
| Country of origin | France |
| Standards | IEC 60947-3, CSA |
Special Price
৳585.00
was
৳900.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 32A |
| Number of Poles | 1P |
| Part Nunber | DF101V |
| MRP BDT (Tk) | ৳900.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}