Product Brand |
Schneider |
| Product main category | TeSys |
| Compatibility sub category | GV3 |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Trip unit technology | Thermal-magnetic |
| Mechanical durability | 50000 cycles |
| Fire resistance | 960 °C |
| Height x Width x Depth | 132 mm x 55 mm x 136 mm |
| Product weight | 0.96 kg |
| Standards | IEC 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | GV3P50 |
| MRP BDT (Tk) | ৳25,500.00 |
Write Your Own Review